Atrakcje

Plaża

Dąbki

Czysta, piaszczysta i szeroka plaża w Dąbkach zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6km ciągnie się promenada leśna.

W Dąbkach na plaży cumują kutry rybackie, a od tamtejszych rybaków można kupić świeżo złowione ryby.

Jezioro Bukowo

Dąbki

Jezioro Bukowo jest dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Maksymalna głębokość jeziora wynosi 2,8 m, a średnia głębokość 1,8 m. To idealne miejsce dla obserwatorów ptaków, miłośników przyrody i wędkarzy, gdyż w jeziorze występuje ok. 20 gatunków ryb, a rozległe trzcinowiska otaczające akwen są lęgowiskiem wielu gatunków ptaków.

Na jeziorze działa przystań żeglarska. Oferuje ona możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego - od kajaków, rowerów wodnych po łódki żaglowe i motorowe oraz deski SUP. W sezonie możemy wybrać się w rejs niewielkim statkiem wycieczkowym "MILKA" oraz uczestniczyć wielu ciekawych wydarzeniach tj. koncerty muzyczne, warsztaty jogi czy nordic walking. 

Ścieżki rowerowe

Dąbki

Dąbki to nie tylko morze i jezioro Bukowo, ale również malownicze szlaki rowerowe, dzięki którym można poznawać ciekawe miejsca w okolicy. Cztery popularne trasy rowerowe prezentujemy poniżej, z których można skorzystać będąc w Dąbkach, a są to:

  • Najpopularniejsza i najłatwiejsza trasa Dąbki - Dąbkowice (5,5km) 
  • Pętla Szlakiem Cystersów Darłowo - Bobolin - Dąbki - Bukowo Morskie - Pęciszewko - Rusko (23km) 
  • Duża Pętla Nadmorska Darłowo Wschodnie - Wicie - Jarosławiec - Rusinowo - Barzowice - Drozdowo (37km)
  • Duża Pętla Wiatrakowa Darłowo - Cisowo - Drozdowo - Sulimice - Kowalewice - Stary Jarosław - Krupy (39km) 

Warto wspomnieć, że Dąbki znajdują się na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.

Więcej atrakcji w Dąbkach znajdziesz na  www.dabki.pl